Jak sfinansować zakup samochodu?

Jak sfinansować zakup samochodu?

Potrzebny nowy samochód? W takim przypadku wiele osób na początku zastanawia się nie nad tym, jaki model wybrać, ale w jaki sposób za niego zapłacić.

Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakupienie pojazdu za gotówkę, na taką opcję decyduje się znaczna mniejszość Polaków, ponieważ zwyczajnie niewiele z nas ma oszczędności. O wiele częściej za to wybieramy zewnętrzne finansowanie, które pozwala na łatwiejsze spełnienie marzeń o czterech kółkach.

Kredyt czy pożyczka

Najczęściej samochody kupujemy na kredyt. Banki, w tym także banki należące do koncernów motoryzacyjnych, mają dla swoich klientów atrakcyjne oferty kredytowania, a pod kątem oprocentowania kredyty samochodowe rzeczywiście są godne uwagi. Eksperci wskazują, że to najlepszy czas na zakupienie auta na kredyt, ponieważ stopy oprocentowania są niskie:

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=asJM-MHqLwI

Dla tych osób, które nie mogą niestety uzyskać kredytu bankowego (przyczyną najczęściej jest zbyt niska zdolność kredytowa czy problemy z płatnością kredytów w przeszłości, co jest odnotowywane w BIK-u i innych bazach dłużników), alternatywą są pożyczki pozabankowe. Obecnie są one oferowane przez wiele firm, które skupiają się na świadczeniu usług pożyczkowych. Taki kredyt na samochód bez BIK jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ także wyróżnia się zachęcającymi kosztami, przy czym jest znacznie szerzej dostępny. Oczywiście, trzeba liczyć się z niego wyższymi kosztami, niemniej nie są one wyjątkowo spore.

Na stronie kredyt samochodowy bez bik >>znajdziesz dodatkowe informacje.

A może leasing?

Trzecim rozwiązaniem w zakresie finansowania zakupu samochodu jest leasing. Głownie jest on kojarzony z ofertą skierowaną dla biznesu, ponieważ korzystają z niego przedsiębiorstwa, niemniej leasing konsumencki także jak najbardziej jest dostępny i jest ciekawą opcją dla kredytów. Leasing bazuje na ?wypożyczeniu?, czyli wyleasingowaniu auta za opłaty rat leasingowych. Po zakończeniu okresu leasingowego można wykupić samochód za symboliczną sumę lub zrezygnować z niego, aby wziąć kolejny.

Podsumowując, warto zapoznać się ze wszystkimi oferowanymi obecnie formami finansowania zakupu pojazdów ? kredytami, pożyczkami oraz leasingiem. Koszty związane z zakupem auta z ich pomocą nie są wysokie, dlatego osoby, które nie dysponują własnymi środkami, mają w czym przebierać.

1 Comment

  • Adam.Szmid napisał(a):

    Takich właśnie informacji potrzebowałem 🙂 Chociaż przydało by sie opisać dokładniej każdą z opcji. Musze jeszcze dokładniej zbadać temat leasingu 😉

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge