Konta firmowe z lokatami ? czy to się opłaca?

Konta firmowe z lokatami ? czy to się opłaca?

Teraz banki starają się przyciągać klientów biznesowych na różne sposoby ? nie tylko kusi najlepsze konto dla firm, które jest całkowicie darmowe, ale coraz częściej banki dołączają do niego także różne korzystne produkty, w tym lokaty. Dzięki nim można dodatkowo zarabiać, ale czy skorzystanie właśnie z takiego konta tak naprawdę jest opłacalne?

W porównaniu z innymi produktami oszczędnościowymi w bankach lokaty nie należą do tych najbardziej korzystnych. Dają niewielkie zyski, chociaż w przypadku wysokich kwot zgromadzonych na koncie mogą być one już dość opłacalne. Dzięki temu, że obecnie konta firmowe dostępne są jako internetowe, można wygodnie korzystać z lokat, samodzielnie zakładając je przez sieć.

Im więcej zarabiasz, tym więcej odkładasz

Na lokatach bankowych najwięcej zarabiają ci, którzy mają wysokie wpływy na rachunek. Banki często stosują w tym przypadku gradację, czyli wyznaczone limity dla danych kwot, powyżej których podwyższa się oprocentowane lokaty. Dlatego najwięcej zarobić mogą na nich ci przedsiębiorcy, którzy zarabiają dużo. Jednocześnie zakładanie lokat wtedy, gdy zgromadzona suma jest niewielka, nie zawsze jest całkowicie opłacalne, ponieważ trzeba pamiętać, że od zarobionych pieniędzy odprowadzany jest podatek. Równocześnie w standardowych lokatach pieniądze blokowane są na wyznaczony okres, przykładowo od 3 miesięcy do roku. Są jednak inne produkty, które są znacznie wygodniejsze.

Konto dla firmy z lokatą overnight

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań w dziedzinie oszczędzania na lokatach są produkty overnight. To specyficzne lokaty, które zakładane są w każdorazowo w nocy oraz dodatkowo w weekendy. Cechuje je dzienna kapitalizacja odsetek. Wtedy konto firmowe połączone z lokatą działa następująco ? o określonej godzinie wyznaczone środki są blokowane na koncie w celu utworzenia lokaty, a następnie po zakończeniu terminu przelewane z powrotem na rachunek rozliczeniowy. To bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego warto wybrać takie najlepsze konto dla firmy, ponieważ pozwala ono na jednoczesne oszczędzanie oraz posiadanie stałego dostępu do środków w ciągu dnia.

Dostępne także konta dla firm z lokatami w walutach

Praktycznie każde konto dla firm ma także możliwość zakładania lokat walutowych. W ten sposób można wydajnie pomnażać środki w euro, funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich czy dolarach amerykańskich.

Zatem żeby dodatkowo korzystać z produktów oszczędnościowych, warto wybrać najlepsze konto dla firmy, które oferuje pełen pakiet lokat, w tym overnight. Wtedy pomnażanie pieniędzy będzie jeszcze łatwiejsze!

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge