Jakie złoto kupować, aby nie stracić?

Jakie złoto kupować, aby nie stracić?

Zastanawiasz się nad inwestycją w żółty kruszec? Chcesz zacząć tak właśnie przechowywać swoje oszczędności? Jakie złoto kupować, aby transakcja była udana i przyszłościowa? Aktualnie inwestowanie w złoto robi się coraz bardziej popularne, powstają firmy, które specjalizują się w jego dostarczaniu, ale równolegle z nimi pojawiają się też oszuści, którzy na złotym szaleństwie chcą zarobić nieuczciwie. Zatem jakie złoto kupować i gdzie zawierać transakcje?

Jakie złoto kupować na początek?

Gdy pragnie się dopiero rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w złoto, w takim przypadku warto czasami dopłacić, ale kupić złoto z zaufanego źródła. Jakie złoto kupować, gdy nie ma się o nim za dużo pojęcia? Najlepiej skorzystać z ofert mennic i zaufanych, renomowanych dealerów złota. U nich można zakupić złoto w wysokiej próbie, z certyfikatami, niemniej nie zawsze w najniższych cenach.

Drugim pomysłem jest kupno na aukcjach internetowych, a także od prywatnych kolekcjonerów. Tutaj trzeba już uważać, ponieważ zdarzają się oszustwa. Osoby, które zadają sobie pytanie, jakie złoto kupować i jednocześnie szukają najniższych cen, często trafiają na zagraniczne strony internetowe, ale trzeba pamiętać, że import spoza Unii Europejskiej do dodatkowe kwestie podatkowe i celne.

Warto też wskazać, że złoto można kupić w lombardzie, można postawić na złotą biżuterię, więc sposobów jest dość dużo. Złoto powinno posiadać oczywiście odpowiednią próbę, najwyższa to 999,9, co oznacza prawie czysty kruszec bez żadnych domieszek innych metali.

Jakie złoto kupować – a może papierowe?

Zakup złota niekoniecznie musi znaczyć, że ma mieć ono fizyczną postać ? sztabki, monety bulionowej czy też bransoletki. Można też kupić złoto na papierze. W tym przypadku zapraszają różnorodne fundusze inwestycyjne, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to większe ryzyko ? dochodzi podatek Belki, również inwestycje są bardziej ryzykowne. Dostępne są również certyfikaty na złoto, wtedy przechowuje je firma działająca w branży, klient dostaje potwierdzenie zakupu złota, nie musi przechowywać go w domu. To też małe ryzyko, więc konieczne jest wybranie zaufanej instytucji.

Jakie złoto kupować wobec tego? Na pewno bezpieczny jest fizyczny kruszec, ale nie zawsze to też wygodne rozwiązanie. Można korzystać z transakcji online, można wybrać monety lub sztabki.

Zawsze przy tym trzeba pamiętać, że jeśli pojawia się pytanie, jakie złoto kupować, trzeba wiedzieć głównie, jak kupować je bezpiecznie.

1 Comment

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge