Inwestycja w złote monety ? warto z niej skorzystać?

Inwestycja w złote monety ? warto z niej skorzystać?

Zainwestowanie w złoto to jedna z popularnych form lokowania pieniędzy. Inwestycja w złote monety to aktualnie bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o tym, że nie dla każdego jest ona polecana. Inwestycja w złote monety jest alternatywą dla złotych sztabek, papierowego złota, czyli certyfikatów inwestycyjnych.

Inwestycja w złote monety – rodzaje monet

Monety złote mogą mieć różną postać. Najbardziej popularne są monety bulionowe, czyli inaczej monety inwestycyjne lub lokacyjne. Są one wykonane z metali szlachetnych, w tym także ze złota i bite nie w celu płatności nimi w sklepach, ale jako lokata kapitału. Monety nie mają zatem wartości nominalnej, ale można znaleźć na nich informacje o zawartości kruszcu, na przykład 1 uncja. Drugim rozwiązaniem są monety kolekcjonerskie ze złota, emituje je między innymi NBP, ale też banki innych krajów. Inwestycja w złote monety może być także okazją do stworzenia ich kolekcji. Wiele mennic oferuje możliwość kupna złotych monet z różnymi tematycznymi dekoracjami.

Inwestycja w złote monety – gdzie dokonać ich zakupu?

Najlepiej kupować monety u zaufanych sprzedawców. Mogą być to banki i mennice, a także dealerzy prywatni. Inwestycja w złote monety powinna być zawsze pod kątem bezpieczeństwa transakcji dokładnie rozpatrzona. Można też wybrać aukcje internetowe, ale tylko realizować zakupy od osób z pozytywnymi komentarzami. Monety zakupi się też w sklepach numizmatycznych.

Dla kogo najlepsza będzie inwestycja w złote monety?

Czy inwestycja w złote monety będzie dobra dla każdego? Nie zawsze jest to idealne rozwiązanie, ponieważ koszty mogą być w tym przypadku wysokie, zwłaszcza gdy kupuje się nowe monety od mennic. Wtedy płaci się dodatkowo marżę i sama cena monety to nie tylko czysty kruszec. Inwestycja powinna być rozpatrywana głównie jako długoterminowa.

Plusem jest dodatkowo to, że inwestycja w złote monety nie opiera się tylko na cenie złota, ale również na wartości samej monety jako przedmiotu kolekcjonerskiego, która rośnie wraz z czasem.

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge