Ile inwestować w złoto minimalnie i maksymalnie?

Ile inwestować w złoto minimalnie i maksymalnie?

Inwestycje w złoto cieszą się coraz większym powodzeniem. Wystarczy tylko spojrzeć na to, jak na przestrzeni ostatnich lat ceny złota poszły w górę. Wiele osób zaczyna inwestować w złoto, ponieważ poszukuje dla siebie przyszłościowego rozwiązania. Złoto to międzynarodowy i uniwersalny środek płatniczy, dodatkowo nie podlega ono inflacji, a dodatkowo nie mają na nie wpływu rządy czy banki centralne. Jak można inwestować w złoto i ile potrzebnych jest do tego pieniędzy?

Jak zacząć inwestować w złoto?

Na samym początku trzeba będzie pomyśleć o tym, w jaki sposób zacząć inwestować w złoto? Metod jest dość dużo, między innymi mogą być to tradycyjne i popularne sztabki złota, również można postawić na monety bulionowe, kolekcjonerskie, numizmaty różnego typu. Również powodzeniem cieszą się instytucje, które zajmują się sprzedażą certyfikatów na złoto. W ten sposób kupuje się akcje na złoto, nie jest konieczne jego przechowywanie samodzielnie w domu czy w banku, ale jednocześnie trzeba wskazać, że zawsze można zlecić ich dostarczenie. Priorytetem jest wybranie bezpiecznej oferty.

Ile trzeba inwestować w złoto?

Nie ma generalnie ustalonej minimalnej kwoty dotyczącej tego, ile inwestować w złoto. Najmniej zapłaci się za jedno gramowe sztabki oraz za monety bulionowe i kolekcjonerskie. Koszt jednego grama złota 999 to w czerwcu 2013 roku średnio około 135 złotych. Niemniej jeżeli kupi się złoto w sztabce, wtedy koszt pójdzie w górę do średnio 175 złotych, co związane jest z marżami, kosztem produkcji i innymi opłatami dotyczącymi dystrybucji złota. Koszt 1 uncji złota w sztabce to około 4400 złotych. Oczywiście, można inwestować w złoto wielokrotność tych ceny i dobrać coś do swojego zapotrzebowania. Zazwyczaj mnie zapłaci się za złoto w certyfikatach, ale konieczne jest porównywanie kosztów ich obsługi.

Ile inwestować w złoto na początek?

Gdy dopiero rozpoczyna się inwestycję w złoto, wówczas trzeba pamiętać o tym, że nie warto na ten cel przeznaczać znacznej ilości pieniędzy.

Można zacząć od jednej uncji złota w sztabce, ale też kupić na początek monety bulionowe lub inwestować w złoto na papierze. Duże sumy warto zostawić na moment, gdy będzie się posiadało większe rozeznanie w rynku.

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge