Gdzie sprzedać złoto inwestycyjne?

Gdzie sprzedać złoto inwestycyjne?

Zakupienie złota nie jest obecnie dużym kłopotem. Specjalizuje się w tym wiele firm i instytucji, które oferują swoim klientom złote sztabki czy certyfikaty na nie. Ale gdzie sprzedać złoto? Ze sprzedażą problem może być nieco większy, ponieważ aktualnie trwa trend na kupowanie złota, a dodatkowo jego cena jest dość wysoka. Nie oznacza to jednak wcale, że zakupionego złota nie będzie można sprzedać. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie sprzedać złoto, aby transakcja była udana i rentowna.

Gdzie sprzedać złoto w sztabkach lub monetach?

Dość łatwo jest sprzedać złoto w postaci monet lub sztabek. Żółty metal ma wielu nabywców, a najłatwiej będzie sprzedać złoto na różnych portalach aukcyjnych. To właśnie tam rynek złota jest duży i można zaopatrzyć się w niezłe okazy w niskich cenach. Gdy jednak wybiera się sprzedaż złota właśnie tam, trzeba pamiętać, że nie zawsze uda się uzyskać ceny zgodne z kursem skupu złota, zwłaszcza gdy wystawi się licytacje. Często cena jest niższa. Gdzie sprzedać złoto w możliwie jak najbardziej podobnej do aktualnej cenie? Można wystawić aukcję ?Kup teraz?, ale nie zawsze da się sprzedać wówczas monety czy sztabki. Można też udać się do sklepu numizmatycznego, czasami możliwe jest tam dokonanie sprzedaży. Zapraszają także lombardy, ale trzeba liczyć się wtedy też z niższymi cenami.

Gdzie sprzedać złoto w certyfikatach?

Gdy wybrało się zakup złota w certyfikatach, wtedy sprzedaż będzie już dość prosta, zwłaszcza gdy to złoto alokowane, czyli należące w stałej puli do firmy nim zarządzającej. Złoto w certyfikatach niealokowane jest już trudniejsze do sprzedaży, także jest ono mniej bezpieczne. Gdzie sprzedać złoto w certyfikatach? Można po prostu odsprzedać je do firmy, która nim zarządza po danym kursie, niemniej trzeba liczyć się z marżami, ale też można przekazać je komuś innemu, przepisując na niego certyfikaty.

Wobec tego, gdzie sprzedać złoto w najlepszej cenie? Trudno wskazać, ponieważ ta cały czas jest zmienna. Generalnie gdy inwestycję poczyniło się niedawno i nastąpił skok kursu złota na bardzie korzystny, nie warto jeszcze zastanawiać się nad tym, gdzie sprzedać złoto, ale nadal trzymać je i czekać na jeszcze lepsze czasy ? nierzadko oznacza to nawet kilkadziesiąt lat na świetną stopę zwrotu.

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge